Dodany: 2015-01-13 12:00:10

 

AdopcjeAdopcja jest z punktu widzenia prawa skomplikowanym procesem, który w starciu z rzeczywistością staje się jeszcze bardziej zawikłany. Jak twierdzi adwokat gdańsk trafia do niego bardzo dużo par, które chcą adoptować dziecko, ale nie pozwala na to sytuacja prawna jego rodziców.

 

Przykładowo jeśli rodzice dziecka znajdują się w więzieniu, nie zostały im również odebrane prawa rodzicielskie – to adopcja może być utrudniona. Wtedy trzeba występować do sądu z wnioskiem o ograniczenie bądź całkowite odebranie praw rodzicielskich wobec takich rodziców. Jak przekonuje adwokat gdańsk praktyka pokazuje, że jest to niezwykle delikatna materia i orzeczenia sądu nie zawsze idą po myśli osób chcących adoptować dziecko.

 

Dlatego w takiej sytuacji warto skorzystać z fachowej porady prawnej, której może nam udzielić adwokat gdańsk. Oceni on jakie mamy szanse na adopcję, co musimy zrobić, jednak w takich sytuacjach należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ sprawy mogą ciągnąć się latami na wokandzie sądowej..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Adopcje
Nick: