Dodany: 2015-01-13 11:57:56

 

Podział majątkuKwestie podziału majątku między eksmałżonków są bardzo skomplikowane ze względu na fakt, że zazwyczaj każda ze stron rości sobie większe prawa do rozporządzania zgromadzonymi środkami finansowymi i przedmiotami – twierdzi adwokat gdańsk.

 

W dzisiejszych czasach mamy bardzo dużo rozwodów, w związku z czym rośnie również liczba spraw o podział majątku. Teoretycznie wszystko to co małżonkowie posiadali przed zawarciem związku małżeńskiego należy do ich odrębnego majątku, zaś to, co zostało uzyskane w trakcie małżeństwa jest wspólne i dzielone po połowie. Jak jednak przekonuje adwokat gdańsk tylko teoretycznie sytuacja jest prosta.

 

Lepiej więc zdać się na pomoc prawnika przy podziale majątku, żeby móc uzyskać satysfakcjonujące orzeczenie sądu. Jak przekonuje adwokat gdańsk problem jest w momencie gdy osoba w trakcie trwania małżeństwa odziedziczy coś – wtedy pieniądze bądź przedmioty pochodzące ze spadku nie wchodzą w zakres wspólnego majątku. Warto o to walczyć, żeby nie zostać pozbawionym tego co nam się prawnie należy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Podział majątku
Nick: