Dodany: 2013-01-23 14:30:32
 

Prawo autorskiePrawo autora jest rzeczą świętą i tak powinno być postrzegane przez wszystkich bez wyjątku. To jedna z wersji prawa o ochronie prawa własności. Jest to fundamentalna rzecz, bez niego ani rusz przekonuje radca prawny częstochowa.

 

Prawo autorskie dotyczy przede wszystkim kradzieży cudzej własności intelektualnej to to przestępstwo jest ścigane najmocniej. Przepisy prawa z zakresu prawa autorskiego są niestety bardzo restrykcyjne przekonuje radca prawny częstochowa. Nie wolno ich łamać, bo od razu uważane jest to za plagiat a to już przestępstwo ścigane z urzędu. Coraz więcej jest spraw z tytułu plagiatu nie ma od tego ucieczki, niestety liczba ta rośnie lawinowo i nic nie wskazuje na to by miała się zatrzymać mimo sporej wykrywalności plagiatów.

 

Na uczelniach wdrażane są specjalne programy antyplagiatowe, zgodnie z przepisami prawa antyplagiatowego prześwietlają one prace pod kątem nie nazbytniego stosowania cytatów i wyrazów identycznych jak w innych pracach. Za plagiat uznaje się sytuację kiedy trzy kolejne słowa następujące po sobie kolejno wyrazy są identyczne jak w innej pracy przy czym nie chodzi tu o zwroty typowe w języku polskim naukowym..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawo autorskie
Nick: