Dodany: 2013-01-23 14:32:04

 

Prawo bankoweBanki to największe instytucje na rynku finansowym w każdej dosłownie gospodarce. Ich bezpieczeństwo jest jednym z gwarantów dla bezpieczeństwa naszej rodzimej gospodarki.

 

W związku z tym istnieje cały szereg przepisów zapisanych tylko po to by kontrolować i regulować banki przekonuje radca prawny częstochowa. W swojej pracy radca prawny częstochowa napotyka różnego rodzaju przeszkody i mankamenty na drodze do realizacji swoich celów w tym związanych z prawem dotykającym banki. Nie ma kodeksu bankowego jest specjalnie wydzielona prawnie część zapisów z ustaw o rynku finansowym odnosząca się do regulacji sektora bankowego. Sektor ten jest ściśle regulowany za pomocą narzędzia zwanego KNF.

 

Poza tym prawo bankowe potrzebuje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego czyli organizacji do przetrzymywania pieniędzy zebranych od banków w celu lepszego zabezpieczenia się na wypadek ich ewentualnego upadku lub bankructwa jakiejkolwiek dziedziny zaznacza radca prawny częstochowa. Banki istnieją nie w oderwaniu od rzeczywistości, ale w powiązaniu do niej potrzebne jest dobre prawo, które będzie utrzymywało te relacje w odpowiednich proporcjach..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawo bankowe
Nick: