Dodany: 2015-01-13 11:52:17

 

SeparacjeSeparacja jest często mylona z rozwodem, a istnieją zasadnicze różnice pomiędzy tymi dwiema instytucjami – przekonuje adwokat gdańsk. Separacja przede wszystkim nie jest ostatecznym zerwaniem więzów małżeństwa jak w przypadku rozwodu.

 

Jednak małżonkowie, który zdecydują się na ten krok mają możliwość szybkiego uzyskania orzeczenia o separacji – jednak pomoc jakiej udzieli adwokat gdańsk zawsze będzie pomocna. Na czym polega więc pomoc prawna w przypadku separacji? Przede wszystkim adwokat gdańsk pomoże nam złożyć w sądzie odpowiednie dokumenty i dzięki niemu orzeczenie będzie można uzyskać już na pierwszej rozprawie.

 

W przypadku separacji jest znacznie mniej formalności, natomiast rozwód wiąże się z większymi komplikacjami. Separacja nie oznacza końca małżeństwa, jest tylko czasowym orzeczeniem o odseparowaniu małżonków, nadal nosimy te same nazwiska, nie możemy zawrzeć ponownego związku małżeńskiego. Może oczywiście zakończyć się rozwodem, jednak równie dobrze rozwiązanie może być zupełnie inne..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Separacje
Nick: